--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEZŐGAZDASÁGI GÉPÉSZTECHNIKUS

MEZŐGAZDASÁG ÉS ERDÉSZET ÁGAZAT
(5 év ágazati képzés)
TECHNIKUM
tagozatkód: 0010

A belépés feltétele 8 általános iskolai bizonyítvány és egészségügyi alkalmasság.

A belépés feltétele 8 általános iskolai bizonyítvány és egészségügyi alkalmasság.

A negyedik év végén előrehozott érettségi vizsgát tesznek magyar, történelem, matematika tantárgyakból.

A befejező, ötödik év végén érettségi vizsgát tesznek idegen nyelv és szakmai tárgyukból, majd technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

A szakmai tanulmányok során jártasságot szereznek az alábbi feladatok ellátására:
Mezőgazdasági erő- és munkagépek valamint gépészeti berendezések karbantartása; agrárágazati géprendszerek, gépek, berendezések,
eszközök kiválasztása, üzemeltetése, karbantartása és javítása; mezőgazdasági vállalatoknál, vállalkozásoknál, szolgáltató részlegeknél
üzembe helyezi és átadja az új, felújított gépeket, irányítja a mezőgazdasági tevékenységet végző gépcsoportok munkáját;
előkészíti, előkészítteti a gépeket az előírt, az agrotechnikai követelmények szerinti feladatok ellátásához.
Végzi, szervezi az üzemzavarok, az agrotechnikai követelmények szerinti minőségi munkavégzés problémáinak feltárását, kivizsgálását és megszüntetését;
gondoskodik a termeléshez szükséges anyagok és a megtermelt élelmiszerek, alapanyagok szállításáról, tárolásáról.
Irányítja, végrehajtja a mezőgazdasági termelés (növénytermesztés, kertészet, állattartás) gépi munkáit, biztosítja a műszaki feltételeket.

A szakmai ismerteken túl  „T” kategóriás (mezőgazdasági vontatóvezető) jogosítványt szereznek.

Saját tanműhelyben ingyenes szakmai képzés, erőgép, munkagép ismeretek, üzemelési gyakorlat az iskola szántó területein.
Saját rutinpályán és vezetés-oktató traktoros szerelvénnyel készülnek a „T” kategóriás vizsgára.

Elhelyezkedés:
A mezőgazdasági gépésztechnikus előkészíti, üzemelteti és javítja a mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Például mezőgazdasággal foglalkozó vállalkozóknál, vállalatoknál, cégeknél, kereskedőknél irányítja a termelés gépi munkáit, biztosítja a műszaki feltételeket.

Továbbtanulás:
(Kecskemét, Debrecen, Dunaújváros, Miskolc, Budapest, Pécs)